פורסם בקטגורית: טכנולוגיה ב: 21/11/2016 על ידי: דניס צ'בוטייב
צפיות: 477  דיווח
מציאות מדומה
עולם המציאות המדומה מגיע אלינו במהירות גבוהה ותופס חלק נכבד בשוק הטכנולוגי, כיום ניתן בסכומי כסף נמוכים יחסית לקנות משקפיים מיוחדים ולהיכנס לעולם המציאות המדומה.

דניס צ'בוטייב
http://scan.co.il

מציאות מדומה (באנגלית: Virtual reality, ובקיצור VR) היא סימולציה של סביבה, מלאה במידת האפשר, באמצעות מחשב או טלפון נייד באופן הנותן למשתמש המחשב אשליה כי הוא באמת בסביבה המציאותית אותה מדמה המחשב וכי הוא אינו משתמש במחשב. חלק ממערכות המציאות המדומה מדמות את כלל החלל בו מצוי המשתמש לסביבה אחרת וחלק מהן מדמות רק את המחשב וסביבתו הקרובה לחלק מסביבה אחרת.
ניתן למצוא כיום משקפי מציאות מדומה לאירועים אשר משמשים כבידור ואטרקציה גם כן, בהרבה אירועים וכנסים של חברות או של אנשים פרטיים אשר רוצים להוסיף אטרקציה מעניינת וחדשנית עבור הנוכחים.

הסביבה המדומה יכולה לדמות סביבה שבאמת קיימת בעולם הממשי שמחוץ לחדר המחשב, כמו סימולציות עבור טייסים או אימוני קרב, או לדמות סביבה דמיונית לחלוטין.

עולם המציאות המדומה תופס תאוצה, וכיום ניתן לקבל את חווית המציאות המדומה ב-2 דרכים עיקריות. האחת על ידי שימוש בטלפון הסלולרי תוך הצבתו בתוך מתקן מיוחד בדמות משקפיים שנועד לצורך הדמיית המציאות. והשנייה - שימוש בקונסולה ייעודית המכילה משקפיים מיוחדות הכוללות את החומרה הנחוצה להדמיית המציאות ברמה גבוהה בהרבה מהעבר.

מציאות מדומה בעולם:

עולם המציאות המדומה משתנה ומתפתח במהירות רבה, בשנת 2015 רכשה פייסבוק את חברת Oculus בסכום ענק של 2 מיליארד דולר. חברה זו פיתחה משקפי מציאות מדומה מתקדמים. צעד זה היווה את שריקת הפתיחה לתחרות עצומה בענף, בו חברות ענק כמו: Google, HTC, Sony, Microsoft ו-Samsung.

חברות אלו התחילו להשקיע ולפתח משקפי מציאות מדומה בהשקעות של מאות מיליוני דולרים.

מציאות מדומה בארץ:

שיתוף פעולה ייחודי בין הפקולטה למדעי המחשב בטכניון וחברת אינטל הוביל לקיומו של קורס חדשני העוסק ביישומים למציאות מדומה ורבודה (Applications for Virtual and  Augmented Reality) . הקורס, שחשף את הסטודנטים לטכנולוגיה של מציאות מדומה ולתכנות בתלת ממד, התקיים בשיתוף אינטל במעבדה לעיבוד תמונה בפקולטה למדעי המחשב בטכניון.

בשנת 2015 רכשה פייסבוק את חברת פבלס (Pebbles Interfaces) הישראלית בכ-60 מיליון דולר. פייסבוק עתידה לשלב את טכנולוגיית זיהוי מחוות הגוף של פבלס במשקפי המציאות מדומה שלה, אוקולוס ריפט.

כיום התחום עוד בחיתוליו אבל ניתן לראות אירועים רבים אשר מאמצים את הטכנולוגיה ומציגים אפשרות של כניסה לעולם המציאות כבר בתוך האירוע או הכנס שלהם.
ניתן להבחין בהנגשה וירידה של מחירי המשקפיים ואם פעם היה מדובר במשהו יקר שקשה להשיג הרי שהיום ניתן להשיג משקפי מציאות מדומה כמעט בכל חנות שמתעסקת במוצרים טכנולוגיים.תגובות

מפת האתר | מפת RSS השעה עכשיו היא: December 17, 2017 - 19:28 PM

אתר המאמרים סקאן - שומר על חוק זכויות היוצרים בישראל, כל החומר באתר נשלח ע"י יוצריו למערכת.
© כל זכויות השימוש בחומרים כתובים מן האתר הן באישור כותבי המאמרים הבלעדיים בלבד.