פורסם בקטגורית: חינוך ולימודים ב: 27/07/2016 על ידי: רותם שמואלי
צפיות: 629  דיווח
אבחון מוקדם של לקות למידה
אבחון דידקטי הוא הכרחי לתחום הלימודים והחברה של הילד ולכן חשוב לבצע אבחון מוקדם על מנת להימנע מכל מיני תופעות לוואי שעתידות להגיע.

רותם שמואלי

לפעמים הורים לא שמים לב לדברים שקורים בחייהם של הילדים שלהם, הילד נמצא בשעות הבוקר בגן או בבית הספר וההורים נמצאים בעבודה כך שהם לא שמים לב להתקדמות שלו ביום-יום, לשינוים המשמעותיים או לאי השינויים המשמעותיים שמתרחשים בחייו בתחומים החברתיים והלימודיים. אחד הבעיות שנוצרות כתוצאה מכך הוא זיהוי סימנים ללקות למידה. אמנם מצפים מהגננת או מהמורה לקחת את תשומת הלב לגבי התקדמות התלמיד אך כשיש הרבה ילדים שהם צריכים להתעסק איתם קשה לשים תשומת לב מרובה כמו שהייתם רוצים ועל כן זהו תפקידכם לשים לב, לראות את ההתקדמות, לברר ולשאול את השאלות הנכונות.


ניתן להבחין בלקות למידה בכל גיל, הן מראות סימנים בדרך כלל כבר בתקופת הגן או תחילת כיתה א' \ ב' אך גם אם לא שמו לב אליהם בתקופה זו עדיין זה לא אומר שלא ישימו לב אליהם בעתיד. אנשים עוברים אבחוני לקות למידה בכל גיל, גם בשלבים המאוחרים של בית הספר, בתיכון וגם לאחר הצבא בזמן שהם מתחילים לימודים אקדמאיים או עבודה. ההשפעה של לקויות הלמידה רבה מאוד בתחומים רבים בחיים ולכן אבחון מוקדם יכול לעזור מאוד ולשנות את החיים לגמרי. אבחון מוקדם מונע מכל מיני תופעות לוואי כמו כעס, תסכול, ביטחון עצמי נמוך או דימוי עצמו נמוך שבאים כתוצאה מהרבה דברים הקשורים ללקות הלמידה או ליתר דיוק - התגובה של הסביבה לגבי לקות הלמידה או ההרגשה האישית לגבי לקות הלמידה של הילד.

 

ביצוע אבחון דידקטי צריך להיעשות מוקדם ככל האפשר על מנת שכל תופעות אלו לא יקרו ועל מנת שהילד יוכל לקבל את הכלים המתאימים כדי להתמודד עם הקשיים ולעבור אותם ובכך להצליח לממש את הפוטנציאל הטמון בו. בעוד ששאר בני כיתתו של הילד מתקדמים כרגיל, לילד יש קשיים מרובים יותר וללא הכנה מוקדמת הוא עלול למצוא את עצמו הרחק מאחור שלא באשמתו. ביצוע אבחון דידקטי הכרחי להצלחה הלימודים של ילד בעל לקות למידה ולא פחות מכך - חשוב מאוד לאופי ולתכונות הנבנות של האדם במהלך החיים.
תגובות

מפת האתר | מפת RSS השעה עכשיו היא: December 17, 2017 - 19:25 PM

אתר המאמרים סקאן - שומר על חוק זכויות היוצרים בישראל, כל החומר באתר נשלח ע"י יוצריו למערכת.
© כל זכויות השימוש בחומרים כתובים מן האתר הן באישור כותבי המאמרים הבלעדיים בלבד.