פורסם בקטגורית: בנייה ושיפוצים ב: 03/08/2016 על ידי: morale
צפיות: 660  דיווח
אדנית עץ לקנות או לבנות?
אנשים רבים מתלבטים בשאלה האם לקנות אדנית עץ מוכנה מחברה אשר מתמחה בהכנת אדניות שכאלה או שמא ליצור אדנית באופן עצמאי. ההתלבטות הזאת, מן הסתם, קשורה הן לשאלות כמו עלויות, ייחוד, זמן עבודה ובכלל האם יותר נחמד להשתמש באדנית קנויה או אדנית יצירת ידנו.

morale

אנשים רבים מתלבטים בשאלה האם לקנות אדנית עץ מוכנה מחברה אשר מתמחה בהכנת אדניות שכאלה או שמא ליצור אדנית באופן עצמאי. ההתלבטות הזאת, מן הסתם, קשורה הן לשאלות כמו עלויות, ייחוד, זמן עבודה ובכלל האם יותר נחמד להשתמש באדנית קנויה או אדנית יצירת ידנו.

כיום בעידן האינטרנט, כשבכל תחום כמעט אפשר למצוא מדריך "עשה זאת בעצמך", אפשר להבין מדוע כל כך הרבה אנשים מעדיפים לבנות אדניות עץ בעצמם ולא בהכרח לקנות אדנית אצל חברות מסחריות שונות. הרי כל מה שצריך זה קצת זמן פנוי, כלי עבודה, ואפשרות לשבת מול המחשב וללמוד כיצד מכינים אדנית עץ שכזו. זו יכולה להיות אדנית קטנה בתוכה נוכל לאכלס צמח אחד וזו יכולה להיות אדנית גדולה שתאפשר לנו לאכלס שורה של צמחים. אז מה עדיף?

כפי שנוכל לראות מיד, אומנם יותר נחמד, כנראה, להשתמש באדנית עץ מעשה ידנו, אך מצד שני, זה הרבה יותר פשוט, נוח ונכון לקנות אדנית עץ אצל חברה שמייצרת את האדניות בצורה מקצועית. לעיתים ההבדל טמון לא רק במחיר של האדנית אלא במחיר התחזוקה השוטף ובאופן כללי באיכות האדנית, בעוד אחת תגרום לנו להרגיש טוב עם עצמנו כי יצרנו אותה במו ידנו, השנייה תחזיק מעמד יותר זמן ותשרת אותנו נאמנה.

כיצד בונים אדנית עץ

כל מה שצריך בשביל לבנות אדנית עץ בעצמנו הוא מסור חשמלי (עם משקפי מגן), צבת, מברגה וכמובן משטחי עץ אשר באמצעותם נבנה את האדנית. אנחנו צריכים לבחור מודל מסוים, דוגמא שיכולה להתאים לנו. לפני שנתחיל בבנייה נכין תוכנית על פיה נעבוד, עם מידות מסוימות כפי שהן נראות לנו מתאימות, ואז נתחיל בעבודה.

בשלב הראשון ננסר את החלקים השונים, לאחר מכן נתחיל להרכיב אותם באמצעות מקדחה וברגים, לאחר מכן נבנה את דפנות התלייה, ואז נבצע את הגימורים השונים, בין היתר צביעה וניקוב חורים לניקוז מים.

אם זה כל כך קל, למה לקנות במקום לבנות?  

שאלה טובה והתשובה היא פשוטה, ראשית, רובנו לא בעלי מקצוע, זה נראה קל, אך זה כך על הנייר, במציאות זה יכול להיות מורכב. שנית, משך הזמן שלוקח לנו לעשות את זה יכול להיות מאוד לא משתלם ביחס לעלויות ולהשקעה. שלוש, בעסק שמוכר אדניות עץ, נוכל למצוא מגוון אדניות בגדלים שונים, אשר יכולים להתאים לנו יותר.

נקודה אחרונה חשובה, אם לקח לנו שעה או שעתיים לבנות אדנית עץ אחת, נסו לחשוב כמה זמן יכול לקחת לנו לבנות מספר אדניות? בחישוב הכללי, זה כנראה לא ישתלם לנו, ולכן עדיף להשקיע ברכישת אדנית עץ מחברה מקצועית, שם נוכל לקנות כמה אדניות שנרצה, עם אביזרים נלווים לתמיכהתגובות

מפת האתר | מפת RSS השעה עכשיו היא: December 17, 2017 - 19:26 PM

אתר המאמרים סקאן - שומר על חוק זכויות היוצרים בישראל, כל החומר באתר נשלח ע"י יוצריו למערכת.
© כל זכויות השימוש בחומרים כתובים מן האתר הן באישור כותבי המאמרים הבלעדיים בלבד.